Aasta 2021 tagasivaates ja numbrites

Käesolev aasta on alanud sellise tormilisusega, et raske oli leida aega eelmise kokkuvõtmiseks. Olgu siinkohal see viga parandatud. Kokkuvõtte peamiseks sihiks on saada ise aru oma tegemistest, õnnestumistest ja ebaõnnestumistest. Loodetavasti annab see ka mõtteid kuidas asju teha teisiti või paremini. Kindlasti on see ka mulle motivatsiooniks - vähemalt on tehtud ja on elatud. Muidu, igapäevasaginas, lähevad paljud väikesed ja suuremad õnnestumised lihtsalt meelest.

Aasta tähtsündmused

Aasta algas lapse sünniga (05.01). Marilen, järjekorras 5 laps. Seega: Poiss, Poiss, Tüdruk, Tüdruk, Tüdruk. Seega võiks aasta juba lugeda kordaläinuks enne kolmekuningapäeva. Küll aga tõid ka ülejäänud 360 päeva erinevaid väiksemaid õnnestumisi ja kordaminekuid.

Abikaasaga planeerisime käia 12 korda väljas söömas kusagil natuke peenemas kohas. Üllatuslikult jõudsime käia 14nes kohas, millest peaaegu pooled juhtusid olema juulikuus (puhkuse aeg). 5 korral käisime Maitsva Tartu või siis Metsast Taldrikule restoranide nädala raames. Kokku sõime 5’s erinevas asulas ja ainult ühte kohta külastasime kaks korda.


Teatrikülastustest sai ära käidud 1 etendusel - Kasuema, mis oli jätkuks eelmisel aastal külastatud Kadri etendusele.

Eneseharimine

Enda silmaringi avardamise võimaluseks on lugemine. Seadsin eesmärgiks lugeda aastas läbi 32 raamatut. Kui 2020 oli eesmärk 30 ja vaevu tulin eesmärgi saavutamisega toime, siis otsustasin olla tublim, kuid mitte üle pingutada. Üllatuslikult tuli kokku 45 raamatut - kokku 13 079 lehekülge.

Lühim raamat oli 104 lehekülge ja pikim 896 lehekülge, keskmiselt 290 lehekülge. Väiksema alameesmärgina sain läbi loetud kõik Tarzani seeria raamatud, mis eesti keeles on ilmunud. Seejärel võtsin endale suurema eesmärgi - lugeda läbi 100 raamatud, mida soovitatakse oma elu jooksul läbi lugeda. See eesmärk ei ole planeeritud mitte ühe, vaid mitmete järgmiste aastate peale. Nendest 100st olulisemast raamatus sai loetud 9, mida ma varasemalt polnud veel lugenud. Minu lugemisaasta on talletatud ka Goodreadsi: https://www.goodreads.com/user/year_in_books/2021/108598602. Minu Goodreads profiil: https://www.goodreads.com/user/show/108598602-mihkel-mikkelsaar

Olles vähene televiisorivaataja siis igapäevaeluga hoian end kursis pigem podcastide kuulamise teel. Eelmisel aastal kulutasingi ma podcastide kuulamiseks kokku 15 päeva ja 22 tundi. Kuna enamasti kuulan raadiosaateid väikese kiirendusega (1,2x) hoidsin ma kokku 3 päeva ja 5 tundi saadete kuulamiseks, kui ma oleks kulutanud normaalkiirusel. Statistiliselt kulus mul aeg järgmiselt: Olukorrast riigis 1 päev ja 14 tundi, Rahva teenrid 1 päev ja 13 tundi, Restart 1 päev ja 13 tundi, Välismääraja 1 päev 11 tundi, Kukkuv õun 1 päev 6 tundi, Keskpäevatund 1 päev 6 tundi, Investoritund 1 päev 4 tundi, Digitund 1 päev ja 4 tundi, Algorütm 1 päev, LHV podcast 22 tundi 7 minutit, Vikerraadio päevakommentaar 16 tundi 22 minutit, Investeerimisklubi 13 tundi 39 minutit, Peresaade 12 tundi 35 minutit, Investeerimisraadio 5 tundi ja 42 minutit, 20 midagi 5 tundi ja 33 minutit, This is product Management 1 tund 16 minutit. Statistika põhineb mu podcasti tarkvaral.

Tööalaselt osalesin 2 konverentsil: Startup Day 2021 ja Devternity 2021 (onlines).

Kaitseliidus osalesin 1-l suuremal ja 2-l väiksemal koolitusel: 9 nädalavahetuseline koolitus rühmavanematele/ rühmaülematele ja A ning B-kategooria lõhkaja õpe.

Töised saavutused

Tööalaselt oli minu peamiseks projektiks Projekt X kuhu panustasin suurusjärgus 1000 töötundi järgmised projektid võtsid kordades vähem mu tähelepanu: ca 33 tundi ja 9 tundi, lisaks veel terve rida veel pisemaid projekte. Lisaks olin ma ka puhkustel (nii lapsepuhkusel, ametlikul puhkusel, palgata puhkusel kui õppustega seotud puhkusel) kokku 65 päeva, seega 520 tundi. Arvestades, et aastas 2021 oli potentsiaalseid töötunde 2020 siis ülejäänud 400 tundi (50 tööpäeva) ma kas tegelesin õppimise, õpetamise, vestluste või sisemiste protsesside/koosolekutega.

Aastal 2021 tegin kokku ma tööhaldustarkvarasse Jira 352 piletit. Lisaks terve rida pileteid mida ma pidin täiendama, muutma või asendama, kuid mille kohta mul statistika puudub.

Finantsid

Kuna täpseid rahalisi numbreid ma ei soovi avaldada, siis siinkohal peate piirduma %-de või hinnangutega.

Rahaliselt oli minu sooviks kasutada maksimaalset ära kolmanda pensionisamba pakutavat maksutagastust ja paigutada oma raha kolmandasse pensionisambasse, ning saada seeläbi 20% maksutagastust aastal 2022. Eesmärk sai täidetud 100%liselt.

Kasvatada oma portfelli (eesmärgist täidetud 72% - võibolla sai eesmärk ka liiga suur).

Soovisin, et aasta keskmiselt oleks mu igakuine passiivne sissetulek X eurot. (Eesmärgist täidetud 57%). Siinkohal ei arvuta sisse aktsiate väärtuse kasvult saadud tõuse, vaid puhtalt intresse, dividende ja realiseeritud kasumit positsioonide väärtuse tõusul.

Igakuiselt soovisin kõrvale panna summa Y investeerimiseks (sh ka 3 pensionisammas) aga ka ootamatuteks kuludeks - Eesmärgist sai täidetud 82%.

Hobid ja tervis

Valdkond, mis mul aastal 2021 oli kõige nõrgema progressiga. Kui ka eelmisel aastal oli siin progress nõrk siis - aastad on vennad. 

Kätekõverdusi tegin märksa vähem kui oleks võinud - 8215 tükki. Jooksin 73 kilomeetrit ja rattaga sõitsin 154 kilomeetrit. Samme ei oska öelda, kuna aasta esimeses pooles läks katki mu aktiivsusmonitor ja uut ma ei soetanud.


Hea on alati leida süüdlaseid väljaspoolt onju - võibolla seetõttu väheneski aktiivsus, et “kui pole üles märgitud, siis pole toimunud”. Või noh, eks tegelik süüdlane on ikka enda motivatsioon ja muud tegemised-toimetamised.

Kaitseliitu panustasin 692 tunniga. Lõviosa sellest moodustaski siis juba mainitud 9 nädalavahetusel toimunud ja nädalase Kotkalennu lõpuharjutusega reservrühmavanema kursus.

Veredoonoriks käisin ma 4 korral.


Muid huvitavaid numbrid minu aastast 2021

Aasta jooksul tegin 136 tweeti. Minu viibimiskohtades oli 97 vihmast päeva ja 5 täiesti selget, pilvitut, päikesepaistelist päeva. Keskmisel magasin 6 tundi ja 12 minutit.

Oma suuremaid isiklike ja koduseid tegevusi, mis vaja teostada panen ma kirja jätkuvalt tarkvarasse Trello. Seal tegin ma ära eelmisel aastal 39 Trello taski.

Välisriikidest külastasin 1 riiki - Küprost, kus olin neljapäevasel töövahetusel, koos vahemaandumisega Saksamaal.

Untapped andmetel proovisin ma eelmisel aastal 92 erinevat õlut. Kusjuures mu lemmikuks õlleks osutus Plaadimeri. Kokku proovisin 41 erinevat stiili õlut 225 võimalikust ja minu lemmikuks stiiliks kujunes sour-fruit gose tüüpi õlled, mis said kõige kõrgemaid hinnanguid. Kokku proovisin õlut 37 eri tootjalt. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kui sa tervet rehkendust ei jõua tee pool

Aasta 2023 kokkuvõte

Aasta 2022 kokkuvõte