Aasta 2022 kokkuvõte

Olen peamiselt iseendale eelnevatel aastatel koostanud aasta kokkuvõtteid. Kiirel ajal, kui elu tuiskab mööda, on hea näha, mis on saavutatud ja kuhu olen oma limiteeritud aega pühendanud. Eks see kokkuvõte näita ka minule, kus oleksin võinud olla usinam ja kuhu läks aega ülearugi.Sihtide saavutamine ja selleks sobiva raja leidmine annab inspiratsiooni ja motivatsiooni seada ka uusi ja keerulisemaid eesmärke. Kujundada endas uus ja paremaid harjumusi. Võrrelda iseennast, iseenda vastu. Et mitte muutuda laisaks ja tohletanuks.

Kokkuvõttes seadsin sihiks - olla aastal 2022 parem versioon iseendast - elada natuke tervislikumalt, saada võimalikult palju uusi ja huvitavaid kogemusi, leida aega perele, suhtele ja eneseharimisele eesmärgiga jätta endast maha positiivsem jälg. 

Kuna paljude, eelkõige suuremate, eesmärkide saavutamine ei ole tehtav ühe hooga, siis proovisin suurematele eesmärkidele läheneda väiksemate sammudega. Mõni võib öelda selle kohta - harjumuste kujundamine, regulaarne tegelemine. Teine ütleb, et lähenesin OKR põhiselt - seadsin eesmärgi ja jälgisin nende saavutamisel võtmetulemusi ja võtmetulevuste saavutamiseks tehtavaid alamtegevusi.

Olen grupeerinud aasta jooksul saavutatu suuremate eesmärkide alla, lisades ka mõningad mõtted ka kommentaare. Sulgudes olen ära toonud tarkvara või lahenduse, mis on aidanud konkreetset tegevust mul jälgida.Aastal 2022 Mihkel:

Füüsiline aktiivsus ja hea vorm, tervislikud eluviisid

 • 2 273 939 sammu (Google Fit andmed. Ei oska kommenteerida kuidas ta seda luges). 
  Diagramm tehtud sammudest aastal 2022
 • 5 kg kaalust alla aasta lõpuga. Vahepeal oli kaalulangus küll suurem, kuid sügishooaja vähene regulaarne treening ning maitsvad pühadesöögid tõid aasta lõpuks paar kilo tagasi. (Google Fit)
 • 1133,98 jooksukilomeetrit - Selle hulgas ka üks maraton (50003 sammu), mis oli minu pikaajaline eraldiseisev eesmärk, mille tahtsin oma elus ära teha nn. bucketlist. Üldse oli tegu aastaga, kus ma olen oma elus kõige rohkem jooksnud. (Mapmyfitness statistika)Diagramm läbitud jooksudistantsides aastatel 2013-2022
 • 150 tundi ja 12 minutit sportlike tegevusi erinevatele aladel.
 • 2 pikemat matka - 30 km Scoutsrännak (47897 sammu) ning Tartu maleva 24h/100km (105,816 sammu) Viimane oli üks mu pikemaajalisi eraldiseisvaid eesmärke nn bucketlisti kuuluv asi. 100km läbimiseks kulus mul 18 tundi ja 54 minutit, saavutades sellega 5-6 koha meeste võistlusklassis ja kokkuvõttes 7-8.Diagramm sportlike tegevuste ajalisest kestvusest aastatel 2013-2022
 • 8681 kätekõverdust aasta jooksul. (Google Form)
 • 94,22 jalgrattakilomeetrit - veidi vähe, kuid see polnud ka eralid eesmärk. Praktiliselt kogu see kilometraaz tuli sõites koos kolme aastase lapsega. (Mapmyfitness)
 • Diagramm uneaja algus ja lõpuajast ning unekvaliteedist aastal 2022
  6 tundi 40 minutit und oli minu keskmises päevas eelmisel aastal. (Suunto)

Füüsilise aktiivsuse mõõtmise tegi ära suuresti Mapmyfitness, Suunto app ja Google Fit rakendus. Mapmyfitnessi kasutasin peale Endomondo kinnipanekut. Suuresti põhjusel, et sinna sai mugavalt üle kanda kõik vanad trennid. Sellest aastast otsustasin Mapmyfitnessi vahetada siiski Strava vastu, lihtsalt Mapmyfitnessi aeglane käivitumine, salvestusprobleemid ja lihtsalt kole ja vähevõimekas kasutajaliides oli miski, mida ma lõpuks taluda ei suutnud. Üldise kommentaarina - jooksmas käisin enamasti tööpäeva lõpus või varakult enne tööpäeva algust. Pikemaid jookse (10km) sai tehtud nädalavahetustel. 2023 aasta üheks eesmärgiks võiks olla pigem keskenduda kilomeetritele vaid aasta jooksul sportliku tegevusel kestvusele. Ühtlasi oleks ilmselt vajadus pöörata rohkem tähelepanu ka unetsüklile.

Suhted ja hedonistlik eluviis

  Fotod erievatest restoraniskäikudest
 • 16 korda väljas söömas käia, koos naisega, natuke uhkemas kohas. Kokku külastasime selle raames 6 erinevat piirkonda, sealhulgas 3 korral võtsime osa Maitsva Tartu kuust ja 3 korral Metsast Taldrikule nädalast. Aasta kõige vaimustavam elamus oli kindlasti Uma Mekk maitsenädalal käidud õhtusöök Maagurmee restoranis. 
 • 4 korda teatris koos abikaasaga. Kõige sügavama mulje jätsid ilmselt aasta alguses olnud Beatrice ja aasta lõpupoole külastatud Romeo ja Julia esietendus.
 • 1 kord muusikakontserdil.
 • 137 erinevat õlut aasta jooksul. Nendest täiesti uued, mida ma polnud varem maitsenud oli 107. Keskmiselt hindasin õllesid 5-pallises skaalas 3.21 punktiga. Erinevaid stiile ja ka tootjaid, mida proovisin, oli juhuslikult mõlemaid 64. Ning jätkuvalt oli minu meelepäraseimaks stiiliks Sour-Fruited. Parimad õlled, olid jätkuvalt “Plaadimeri”, "Fruits of Endor", "Incubus", "Punk IPA", "Sour Fruit Ale Strawberry" ja "Sea Fog”.
64 unikaalset õlletootjat. +27 võrreldes aastaga 2021
Lemmikõlede nimekiri ja reiting
Enam registreeritud õlletootjate joodud õlled
64 unikaalset õllestiili +22 võrreldes aastaga 2021
Diagramm, millal ma rohkem õlut olen joonud

Positiivne jälg maailmale

 • 5 korda veredoonoriks.
 • 446 tundi Kaitseliidu tegevustes osalemist. Pikimad õppused olid Siil 2022 ja Kotkalend, kus käisin hindajaks.
 • 655 € heategevuseks annetustena. Peamisel läks kolme suuremasse kohta: MondoArmed Forces of Ukraine ja Lastefond. Lisaks ports väiksemaid annetusil ning ka esemelist abi sõjapiirkonda ja sõjapõgenikele Eestis.

Eneseareng ja uued teadmised

 • Väljavõte duolingo statistikast:
  7488 minutit prantsuse keele õpet Duolingo rakenduses. See teeb siis umbes 125 tundi ehk 5,2 päeva. Selle käigus õppisin 2502 sõna. (Duolingo)
 • 44 loetud raamatut. Lehekülgede arvuga kokku 15174, seega keskmine minu loetut raamat oli 344 lehekülge.  Loetud raamatute hulka kuulusid raamatud, mis kuuluvad nö. peab-lugema kategooriasse näiteks: "Sõda ja Rahu", "The Secret History", "Ready Player One", "Jumalaema Kirik Pariisis", "American Gods", "Teenijanna lugu" (Handsmaid Tale), "H.G. Wells - Novellide kogu", "Enders Game" aga ka näiteks Asumi seeria (Foundation series), ning Asimovi Robotite seeria. Nende viimaste sariade lugemise üle tunnen eriti uhkust, kuna olid kaua mul nimekirjas. Täielik lugemisaasta kokkuvõte on leitav Goodreadis. (Goodreads) 
  Minu aasta Goodreadsis
 • 22 päeva ja 22 tundi kuulatud podcaste. Kuna kasutan kiirkuulamist (1,2x kiirendus) siis normaalkiirusel kuulamiseks oleksin kulutanud täiendavad 5 päeva ja 23 tundi. Põnevaimaks faktiks on, et jõudsin lõplikult ära kuulata David Vseviovi "Müstiline Venemaa" kõige esimesed hooajad 1997, 1998 ja 1999.  (Podcast Republic).
 • 233 päeva puhkusel - Müstiline? Ei. Lihtsalt 6 kuud sellest oli vanemapuhkus noorima lapsega kodus.
 • 979 logitud töötundi - Oma suurimasse projekti panustasin 106 tundi.
 • 1 välisreis - Rootsis
Kuulatud podcastide nimekiri
Aja raamatu lugemiseks olen planeerinud enamasti õhtutundidele. Vahetult peale laste magamaminekut on hea võtta vaikne tunnikene, kus toas väga suurt lärmi ei ole. Harva ja enamasti kui on tegu väga kaasahaarava raamatuga, leiab see tee ka hommikusöögi kõrvale või mõnda muusse vabamasse momenti. Kuulatud podcastide hulk on päris suur, kuid arvestama peab, et enamasti kuulan podcaste mingi muu tegevuse kõrvale - kõige sagedamini jooksmisel, nõudepesemisel, remonttöödel või autosõidul. 

Finantsiliste eesmärkide saavutamine, tagamaks eelnevat

 • 100% 3. pensionisamba täitmise eesmärgist.
 • 71,87% kogu varandusliku portfelli 2022. aasta eesmärgist täidetud.
 • 53,44% passiivse tulu 2022. aasta eesmärgist. Passiivse tulu all mõtlesin eelkõige tulu oma investeeringutelt: intressid, dividendid, müü kallimalt. Eesmärk ise oli kolmandiku võrra suurem 2021 aasta omast.
 • 97,5% eesmärgist panna palga kõrvalt raha kõrvale investeerimiseks ja säästudeks.
Kuna usun, et enda majanduslik hakkamasaamine tulevikus on seotud minu praeguste finantsotsuste, disipliini ja käitumisega siis ka siin on mul omad põhimõtted ja tegevused. Kuna tegu on minu jaoks privaatse sfääriga siis täpsemaid numbreid ma siinkohal ära ei too. Saan märkida, et oma kolmanda samba panin 100% täis - planeerin sinna alati kogu tulumaksutagastuse ja puuduoleva summa tilgutan sinna igakuiselt juurde. Olen endale seadnud ka protsendi, kui palju ma oma palgarahast suunan koheselt ära säästude ja investeerimise kontole, ilma et ma seda mujale kasutaks.

Muid fakte

 • 656 twitteri postitust
 • 64 instagrami postitust
 • 81 vihmast päeva
 • 13 täiesti selget päeva.
 • 7699 slacki teadet postitatud tööalastes slack chatides
 • 1105 discord teadet korbi chatis
 • 30 Trello taski suuremate isiklike ja koduste asjade tegemiseks sai teostatud.
 • 12473 kilomeetrit reiside kogupikkus aastal 2022 (31% ümber maakera) (Google andmed)
 • 1891 kilomeetrit oli sellest vähese heitmega reisimised - jalgsi, jalgratas, ühistransport, jne. (Google)
 • 9709 kilomeetrit autosõite (Google)

Keskmine päev

Nagu öeldakse siis igasuguste keskmiste asjade mõõtmine on selline mitme otsaga asi. Ühest küljest annab see hea ülevaate, teisalt aga ilma kontekstita võib pigem põhjustada segadust. Võtsin kokku erinevad tegevused, millega ma eelmisl aastal tegelesin ning kui kõik tegevused jaotuksid ühtlaselt  ära kõigi 365 päeva peale, siis näeks mu eelmise aasta "tavaline päev" välja suhteliselt puhke- ja uneaja keskne aga noh eks siin andis suure panuse pikem vanemapuhkus, mille arvelt oleks töö osa kindlasti tavalisel aastal olnud märgatavalt suurem - vähemalt kahekordselt suurem.

Piechart minu 24 tunni tegevustest
Mõningaid profiile ja abivahendeid:


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kui sa tervet rehkendust ei jõua tee pool

Prantsuse keel selgeks: Lingvist versus Duolingo?